Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  14,60 zł , zmiana od tamtej pory: 134,25%

Wciąż absurdalnie tania spółka

Zgłoś do moderatora
Na wstępie przypomnę tylko kilka kwestii.

"Biorąc pod uwagę powyższe szacunki, poprawę otoczenia rynkowego oraz pozytywne efekty restrukturyzacji Spółki Zarząd stwierdził, że aktualność straciły szacunkowe przewidywania co do wyników rocznych przedstawione w raporcie bieżącym 8/2022" - napisano w komunikacie z dnia 01.08:
https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/43097287,ot-logistics-sa-44-2022-szacunkowe-wybrane-dane-finansowe-za-i-polrocze-2022-roku

OT Logistics informował na początku lutego, że chce uzyskać w 2022 roku około 300 mln zł przychodów ze sprzedaży, ponad 45 mln zł wyniku EBITDA i ponad 19 mln zł wyniku netto.

"Grupa OT Logistics, jedna ze spółek z GPW, która wykorzystuje węglową hossę, szacuje, że w I połowie 2022 roku EBITDA wyniosła ok. 43 mln zł, a zysk netto był na poziomie ok. 34 mln zł" - poinformowała spółka w komunikacie.

Spółka podała również, że szacowana wartość zysku netto, niezależnie od uwarunkowań rynkowych, wynika częściowo (ok. 21,6 mln zł) z przeszacowania wartości niektórych aktywów spółki, a tym samym w tej części może nie mieć charakteru trwałego.

Ok, nawet jeśli tych 21,6 mln zł nie będziemy brali pod uwagę, to trzeba pamiętać, że w tym roku mamy jednego dużego "one-off'a" w wysokości 29,2 mln zł:
https://infostrefa.com/infostrefa/pl/wiadomosci/43285618,ot-logistics-sa-52-2022-wyksiegowanie-zobowiazania-z-tytulu-instrumentow-finansowych-zobowiazania-wobec-allianz-zb-d-d-z-siedziba-w-zagrzebiu
-----------------------------------------------------------------------------------------------------

Zatem, jakkolwiek sobie to nie wyliczycie, z każdych obliczeń i prognoz wynika, że spółka powinna być dużo więcej warta i jej giełdowa kapitalizacja przy cenie akcji 14-15 zł jest śmiesznie niska.
Zatem podtrzymuję (choć przyznam się, że jedno udane kółko na akcjach tutaj już mam), że cena akcji w ciągu max 6-12 miesięcy powinna dobić do 25-30 zł.
Pamiętajcie też, że Free Float wynosi tutaj trochę ponad 10%, więc bujać będzie, ale jak pojawi się wolumen to "pociąg" może szybko odjechać jak to miało miejsce na przełomie lipca i sierpnia.
Powodzenia! :)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OTLOG 0,00% 34,20 2024-02-23 17:00:00