Walne wyznaczone na 27.06.2011. W projekcie uchwał jest już uchwała o ograniczeniu wykonywania prawa głosów do max 10% (Novitus nie wywiązał się z obowiązku ogłoszenia wezwania na 100 % akcji). Jeżeli Novitus, który ma w tej chwili nieco ponad 66% głosów, chce utrzymać kontrolę nad Elzabem musi przekroczyć próg 90% głosów ogłaszając wezwanie (tak by Exorigo z Relpol2 miały mniej niż 10%). Minimalna cena w wezwaniu musi być zgodnie z prawem 3,40 zł/akcję. Aktualny kurs to 2,71.
Natomiast dla Exorigo+Relpol2 (które mają razem 8,85 % głosów) wystarczy skupić
1,15 % tzn ponad 187 tys akcji by z powrotem przejąć kontrolę nad Elzabem. W praktyce, biorąc pod uwagę, że większość drobnych akcjonariuszy nie pojawi się na walnym, liczba ta może być mniejsza. Gdyby nikt z drobnych nie przyszedł na walne to wystarczy im dokupić ok.30 tys akcji.
W sytuacji gdy Novitus i Exorigo z Relpolem będą miały jednakową ilość głosów na walnym tzn po 10 % decydować będą drobni akcjonariusze!
Zapisujmy się na walne i żądajmy wykonania uchwały walnego z 12.11.2010 w sprawie skupu akcji własnych przez Elzab po 3,40-4,08 zł !