Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,73 zł , zmiana od tamtej pory: 9,89%

Ułuda myślenia o zyskach

Zgłoś do moderatora
Nie jestem zaskoczony obrotem spraw finansowych w Unimie. Akcje spółki miałem w okresie od 2015 gdy sprawę braku dywidendy mimo zysku netto do sądu w Krakowie zaskarżył jeden z mniejszościowych akcjonariuszy i wygrał, a spółka zmuszona została do wypłacenia dywidendy, do roku ubiegłego gdy z łatwością dostrzegalne było, że przejadają wszystko co zarobią. Jak na dłoni widać, że pomimo mnóstwa umów opiewających na spore kwoty, w tym największą z 2016 r. na 4,5 mln z terminem zakończenia w tym roku, zarządzający spółką nie mają zamiaru podwyższać jej wartości ani płacić dywidendy. Przypomnę znamienną rzecz - w gronie największych akcjonariuszy w roku 2015 zapanowała swoista panika uwydatniona przez działania celujące w pozbycie się akcji. Niestety mimo diametralnie niższej ceny (ok. 1 zł) chętnych nie było. Od tamtej pory właściciele i zarząd co jakiś czas wspominali o poszukiwaniu partnera chętnego przejąc spółkę i de facto zdjąć im problem z głowy.
 
 
  • Ułuda myślenia o zyskach Autor: ~humus

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

Zapisz się na bezpłatny newsletter Bankier.pl
[x]
UNIMA 0,00% 3,00 2020-11-30 10:03:50