Gigantyczny magazyn LPP spłonął w Rumunii. "Szkody materialne zostaną określone później". Spółka komentuje.
LPP jest jedną z największych polskich firm odzieżowych, do której należą takie marki jak Cropp, Sinsay, House, Mohito, czy Reserved. Na Polsce jednak nie poprzestano i spółka podbija kolejne rynki zagraniczne. W miniony weekend w Rumunii spłonął olbrzymi magazyn o powierzchni 40 000 m kw..
Wiosną 2025 roku LPP otworzyło drugi magazyn w Rumunii. Co istotne, nowa lokalizacja LPP Logistics miała na celu usprawnienie dostaw zamówień internetowych do klientów nie tylko w Rumunii, ale także w Bułgarii, Serbii, Bośni i Hercegowinie, Grecji oraz na Węgrzech. Obiekt o powierzchni 40 000 m kw. i pojemności magazynowej wynoszącej do 4 milionów artykułów znajduje się w CTPark Bucharest West, niedaleko Bukaresztu. Z oficjalnych komunikatów wynika, że obiekt mógł obsługiwać nawet 400 000 zamówień dziennie.
29 czerwca w magazynie wybuchł jednak pożar. Jak informuje lokalny portal profit.ro, pożar wybuchł w hali wewnątrz parku logistycznego, na poziomie dachu, przy panelach fotowoltaicznych i wewnątrz magazynu.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gigantyczny-magazyn-LPP-splonal-w-Rumunii-Szkody-materialne-zostana-okreslone-pozniej-8969456.html