Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  8,40 zł , zmiana od tamtej pory: -7,14%

Tłumaczenie z Listu Prezesa do akcjonariuszy na Polski część II

Moim ostatnim wpisem rozzłościłem niektórych kolegów z forum , którym nie podobała się forma mojego wpisu. Głównie to , że przyczepiłem się inflacji i postawiłem pod znakiem zapytania słowa Prezesa o jego DYWIZJI DETALICZNEJ i to że pozytywnie patrzy w przyszłość. Wszystko to można przeczytać w moim poprzednim wpisie. Dziś również skoncentruję się na  obrocie który wypracowało Delko w ubiegłym roku. A raczej tym co stara nam się przekazać Pan Prezes we wprowadzeniu do sprawozdania za rok 2018.
Cytuję ponownie: …..”Rekordowe wyniki zostały osiągnięte na podobnej bazie organizacyjnej (LFL)
I Sprzedaż netto 633,4 mln zł wzrost 0,5%...”

Sprawdzam więc stronę siódmą sprawozdania Delko szukając tych 633,4  milionów obrotu . I nie znajduję ich tam!!!!! Nie ma tam 633,4 milionów obrotu , nie wspomnę o tym, że wzrostu obrotu też tam nie ma!!!!! A co jest??
Przychody netto ze sprzedaży produktów i materiałów rok 2018 395 805 000 PLN
Przychody netto ze sprzedaży produktów i materiałów rok 2017 397 492 000 PLN
Biorę więc kalkulator do ręki i liczę. I wychodzi mi że wszystkie spółki Delko w roku 2018 zrobiły o 1.687.000 PLN obrotu mniej niż rok wcześniej. To jest prawie pół procenta mniej obrotu LFL a nie więcej jak pisze Prezes DYWIZJI.
Skąd wzięło się te plus pół procenta o którym pisze dowódca dywizji handlowej? Skąd wzięły się te 633,4 miliona?Bardzo proste do faktycznego obrotu które zrobiły spółki Delko w 2018 roku po prostu dodane zostały obroty spółek które zostały zakupione w 2019 roku. Można tak? Tego nie wiem, ale wiem że łatwiej napisać że ma się plus niż że pod własnym dowództwem dywizji handlowej straciło się 1,6 miliona obrotu. Nieprawdaż Panie prezesie?
Osobiście uważam że te pół procenta wzrostu obrotu to trochę dziwne jest. Ale nie mając dokumentów żródłowych trudno mi to określić. Jedno co udało mi się sprawdzić i o czym pisze samo Delko na swoich stronach to że spółka MEGANA  wypracowała zysk roczny brutto w 2017 roku 126 tysięcy Złotych  ( dwa złote i kilkadziesiąt groszy na każdego pracownika w ujęciu rocznym). Druga z zakupionych przez dowódcę dywizji handlowej spółka Słoneczko dynamicznie się zwija . W maju 2017 roku Słoneczko posiadało 434 Sklepy . W styczniu 2018 roku sieć posiadała 385 sklepów. Dziś zgodnie z informacjami na stronie Słoneczka spółka posiada  214 sklepów zlokalizowanych na terenie Polski.W informacji o zakupie pisze Pan o 25 sklepach własnych i 345 sklepach z którymi słoneczko współpracuje. No to które dane są prawdziwe te ze strony słoneczka gdzie na dole jest informacja że słoneczko należy do grupy delko i że ma 214 sklepów czy te które Pan podaje w informacji o zakupie?a może od zakupu zamknął Pan już ponad 150 sklepów?
https://sloneczko.zgora.pl/o-nas/sloneczko-w-liczbach/ 
http://delko.pl/relacje-inwestorskie/raportybiezace/072019.html 
Przecież to pokazuje jak głęboko niekompetentne są informacje które są przekazywane.Moim zdaniem to dyletanctwo.Jak wymagać zarządzania kapitałem jak Pan podaje w dwóch róznych żródłach różne dane???? Panie Prezesie , jeżeli dane ze strony słoneczka są prawdziwe i uda się Panu utrzymać ten dynamiczny trend, Słoneczko zniknie z  rynku około roku 2021. A co za tym idzie znikne również te 3.000.000 PLN które Pan za słoneczko pieniędzmi akcjonariuszy zapłacił.
Dane dotyczące wzrostu obrotu o którym pisze dowódca dywizji handlowej na tyle mnie zainteresowały, że zgłębię temat i dowiem się jak to możliwe że trzy nowo zakupione spółki nie tyle że zrekompensowały stratę obrotu którą wygenerowało Delko w roku 2018 czyli 1.687.000 PLN ale  udało im się wypracować taki wzrost obrotu że dowódca dywizji handlowej Delko pisze o tym że rok do roku zrobili pół procenta więcej.
Jedno jest pewne obrót zarządzany przez Pana Prezesa zmalał o  1,6 miliona złotych w roku 2018. I nie wiem czy zakupy takich spółek jak słoneczko ten trend zatrzymają. No bo przecież jeżeli Pan Prezes nawet nie wie ile ma sklepów, to jak można wymagać , żeby orientował się w obrocie który generuje, nie mówiąc już o drugim stopniu wtajemniczenia którym jest liczenie LFL obrotu który sie wygenerowało.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DELKO -2,50% 7,80 2019-07-17 16:49:40
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.