Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,26 zł , zmiana od tamtej pory: 18,40%

Sztuczka gieldowa

Zgłoś do moderatora
Oto prezentacja takiej sobie sztuczki giełdowej, czyli jak być bogatym - krok 1 - trzeba zrobić emisję akcji oczywiście jak najdrożej Krok 2 Spółka działa i się rozwija m.in dzięki kasie z emisji, ale w międzyczasie trzeba zaniżać cenę akcji nawet do granic absurdu np do 5 - 10 % ceny emisyjnej - proces długotrwały i w zasadzie wymagający współdziałania - w efekcie mamy po miesiącach , latach bardzo tanie akcje i niską średnią do wykupu Krok 3 - trzeba zaproponować cenę wykupu np 50 - czy 100% wyższą od aktualnej - umęczona ulica chętnie odda bojąc się że cena spadnie jeszcze bardziej. Krok 4 - po skupieniu papierów trzeba podsumować koszty, zrobić rozliczenia - w efekcie ponownie objęte jest 100% udziałów w spółce (emitent albo ktoś współpracujący). Podsumowanie - emisja to taka pożyczka od giełdowych graczy tylko może okazać się że akcjonariusze mniejszościowi mogą odzyskać tylko ułamek pożyczonej emitentowi sumy a ostateczny posiadacz spółki ma spółkę plus kupę pieniędzy od byłych akcjonariuszy. - czy taka sytuacja jest realna na GPW, czy to tylko teoria spiskowa ?
I co o tym sadzicie?

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ERGIS 0,26% 3,86 2019-12-12 16:25:43
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.