Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,40 zł , zmiana od tamtej pory: -35,71%
SML to ciekawa firma, ale nie jest to temat, który byłby w jakikolwiek sposób porównywalny:
- wyniki urosły ale głównie z powodu przejęć innych firm translatorskich. Wzrost organiczny byłby dużo niższy. Poza tym zaczęła się recesja, a baza klientów SML to duże korporacje które non-stop patrzą na Excel i mają presję na cięcie kosztów. A niewykluczone są też jakieś odpisy bo ktoś z klientów się wywróci i nie zapłaci
- fundusz, a właściwie konsorcjum funduszy, dopiero weszło parę miesięcy temu i można spokojnie przyjąć, że nie będzie wychodziło z tej inwestycji przez 3 lata albo więcej
- in plus - spółka została pewnie dokładnie prześwietlona przez V4C i jest relatywnie małe ryzyko że siedzą tam jakieś trupy w szafie. Poza tym można mieć nadzieję, że fundusz będzie patrzył menedżmentowi na ręce bardziej niż robią to np. OFErmy
- wezwanie - chyba tylko przy założeniu, że fundusz razem z założycielami postanowi wycofać spółkę z giełdy (ze względu na koszty, chęć ukrycia się przed konkurencją, ew. niską wycenę, ale to chyba nie dotyczy SML)

  • Summa Autor: ~yzy
  • Re: Summa Autor: ~Abc
  • Re: Summa Autor: ~kling
  • Re: Summa Autor: ~Abc
  • Re: Summa Autor: ~pukki
  • Re: Summa Autor: ~gagarin
  • Re: Summa Autor: ~pukki
  • Re: Summa Autor: ~gagarin

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
OPTEAM 0,00% 14,40 2021-12-07 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.