Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  80,60 zł , zmiana od tamtej pory: 0,87%

Sprawa dla odpowiednich służb - coś tu śmierdzi

Zgłoś do moderatora
Porównałem wskaźniki c/wk i c/z - Alumetalu i Kęt. Alumetal c/wk = 1,5, a c/z =5,6, a Kęty c/wk = 3,0, a c/z = 9,8. Wskaźniki przy dzisiejszym kursie Alumetal 80,2 zł, a Kęty 650zł. Gdyby porównać te dwie firmy i policzyć to według wskaźnika c/z Alumetal powinien kosztować 140,35 zł, a według wskaźnika c/wk Alumetal powinien kosztować 160,4 zł. Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że fundusze które za pół darmo oddały akcje Alumetalu ( NN OFE, Alianz Polska OFE i Aegon PTE), są zaangażowane w Kętach i to na wyższych poziomach procentowych. W Kętach poziomy są ok, a w Alumetalu już nie, a trzeba pamiętać, że Hydro powinno jeszcze zapłacić premię za kontrolę nad firmą.
Niech każdy policzy sobie na ile został oszukany - na każdej akcji minimum 58,35 zł, a uwzględniając wskaźnik c/wk strata to już 78,4 zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ALUMETAL 0,12% 81,30 2023-08-02 15:49:04
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.