Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  1,57 zł , zmiana od tamtej pory: -60,51%

scenariusze

Zgłoś do moderatora
osobiście widzę tu dwa sensowne scenariusze finansowania rozwoju. Banki jak wynika z artykułu odpadają. Kapitał mogą więc pozyskać albo z obligacji, albo z emisji akcji.

Jeśli mieliby pozyskać partnera zewnętrznego, to raczej wydaje mi się, że Plesiaki nie sprzedadzą akcji po obecnych cenach. Zatem powinno im zależeć wpierw na wzroście wyceny. W tym celu mogą wyemitować obligi, poprawić wynik dzięki pozyskanej obrotówce, a tym samym wycena akcji powinna wzrosnąć. Wówczas mogliby emitować akcje po wyższych cenach.

Oczywiście jeśli będą w stanie znaleźć kogoś, kto już teraz gotów by był zapłacić znacznie wyższą cenę za akcje, to byłoby super. Obawiam się, że może się to okazać nierealne.

Jest jeszcze inny scenariusz, mianowicie Plesiak spłaca spółce 1,6 mln zł i wówczas spółka potrzebuje już tylko ok. 2,4 mln zł. Niemniej widząc dotychczasową historię wydarzeń, traktuję ten scenariusz NIESTETY jako najbardziej abstrakcyjny.

Natomiast na miejscu potencjalnych obligatariuszy, czy akcjonariuszy nie dałbym spółce ani złotówki dopóki Prezes wpierw nie spłaciłby zobowiązań względem Spółki.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PRIMAMODA 2,48% 0,62 2020-04-03 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.