Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  23,70 zł , zmiana od tamtej pory: -43,25%

Re: Zysk za grudzień

Zgłoś do moderatora
Pozostanę w opozycji do optymizmu, czekam na komunikaty/raporty o ruchach w akcjonariacie. Dla mnie trudno mówić jeszcze o dyskontowaniu przyszłości, q4 musiałoby wrócić na poziom rentowności minimum 4%, w przeciwnym wypadku wynik spadnie mocno poniżej konsensusu wyceny. Trzeba jasno powiedzieć, że zysk zbudowany jest w dużej mierze na Q1, gdzie przy 200mln przychodu było 14mln zysku netto. za q2 i q3 zysk netto to 16.5mln, ale przy przychodach 700mln. Patrzenie wyłącznie na przychód, będący pochodną wolumenu, który znów jest zaburzony r/r przez raportowanie fabryki niemieckiej jest może nie tyle błędny, co ryzykowny. Cytując info z pekabex.pl
"Obecny potencjał produkcyjny firmy z północnej Bawarii szacowany jest na ok. 30 tys. m3 prefabrykatów rocznie."
Jeśli odejmiemy ten wynik, to za cały rok powinno być na wolumenie jakieś 115-120%, a nie 135%.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
PEKABEX -0,74% 13,45 2022-06-30 09:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.