Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  4,24 zł , zmiana od tamtej pory: 10,85%

Re: Zbycie zorganizowanej czesci przedsiebiorstwa

Zgłoś do moderatora
Dnia 2021-06-25 o godz. 09:15 ~PB napisał(a):
> Zgadza się, ma być paliwem przejściowym na drodze do zeroemisyjności, którą planuje się osiągnąć w 2050 r. A tymczasem, zanim rozwiniemy np. elektrolizę do takiego poziomu, że opłacalna będzie akumulacja energii w wodorze to jakiś prąd i ciepło musimy produkować tu i teraz.
>
> Co masz na myśli pisząc, że gaz jest drogi? Chodzi o sam surowiec, czy ciepło i energię elektryczną, którą się z niego produkuje? Akurat układy kogeneracyjne (w szczególności gazowo-parowe, ale silnikowe też) zapewniają bardzo niskie ceny jednego i drugiego, o ile wpasowane są w podstawę zapotrzebowania. Do tego dochodzi program wysokosprawnej kogeneracji, z którego ciepłownie mogą wyciągnąć do 100% nakładów inwestycyjnych z rynku mocy, a szalejące ceny uprawnień do emisji CO2 tylko będą pogłębiały przepaść w kosztach produkcji ciepła i prądu z gazu vs. z węgla. I nie trzeba dodawać, że z OZE zimą się nie ogrzejemy. Nieliczne lokalizacje w PL umożliwiają korzystanie z geotermii czy spalania biomasy. Tak na prawdę opcji innych niż gaz za bardzo nie mamy.

Chodzi mi o sam surowiec, tym bardziej teraz po odcieciu North Streamow moze byc w Europie walka o gaz, do tego oprocz energetyki jest potrzebny np. przy produkcji nawozow, moze jestem naiwny, ale mysle ze szybko od wegla nie odejdziemy (jestem powaznie zapakowany w spolki weglowe:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTROL 0,43% 4,70 2022-12-09 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.