Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,23 zł , zmiana od tamtej pory: 0,00%

Re: Zawieszenie?

Zgłoś do moderatora
Calatravą rządzi teraz p. Jacek Makowiecki oddelegowany z rady nadzorczej.
Ten sam Jacek Makowiecki jest dziś jednoosobowym zarządem w Genesis Energy, czyli Medical Cannabis. Genesis jest zawieszone od 2 miesięcy - mogłoby z łatwością wrócić do notowań, gdyby spółka po wpisaniu Makowieckiego do KRS poinformowała o tym giełdę. Tego nie zrobiła. Makowiecki jest zdaje sie skierowany do prac w zarządzie i w Calatravie i w Genesis na czas ograniczony. Genesis poinformowała, że rada nadzorcza stara się, by zarząd działał w pełnym składzie.
Wytlumaczenia sytuacji są dwa:
1. Albo olewają wszystko i w ogóle nie zależy im na losach i Calatrawvy i Genesis.
2. Albo plan jest bardziej dalekosiężny i im się nie spieszy.
Calatrava jest dużym akcjonariuszem Genesis. W samym Genesis 80 proc akcji ma RX powiązana z WOLF Capital a ten powiązany jest z Waltonem czyli p. Karaszewskim inwestującym miliony dolarów swojej cioci milionerki Blanki Rosenstiel.
Genesis ostatnio poinformowała, że sąd 29 wrzesnia zarejestrował podwyższenie kapitału (akcje znów objął RX) i teraz akcji tam jest równo 200 milionów. Informacja była tego samego dnia, po rejestracji w sądzie. Czyli - do czegoś się im spieszy i o tym informują błyskawicznie. No tu widać, że o scalenie chodzi.
A do notowań im się nie spieszy. Dlaczego, nie wiem, ale pewne jest, że nie myślą na tym etapie o "waleniu akcji w rynek", bo w stanie zawieszenia się nie da.
Największym aktywem Calatravy jest 55 mln akcji Genesis. Czy Walton wszedł do Calatravy właśnie dlatego? Też nie wiem

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CALATRAVA -4,17% 0,23 2017-10-03 15:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.