Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,96 zł , zmiana od tamtej pory: -23,85%

Re: Zaczynamy nowy tydzień:)

Zgłoś do moderatora
Na forum mnożą się wpisy, że nie ma chętnych do sprzedawania akcji, bo kurs jest za nisko. Faktycznie jest nisko do WK. Ale jednak są akcjonariusze, którzy akcje sprzedają. Dlaczego? Podejrzeewam, ze powodem jest brak wiary w zyski, które trafiłybu do ich kieszeni w postaci dywidendy. gdyby wierzyli, gdywby uważali, że Koneser da zysk 14 złotych na akcję, nie sprzedawaliby akcji po 5,6, czy 7 złotych.
I taj naprzykład tylko do 16 sierpnia (maksimum kursowe, 7 złotych) inwestorzy sprzedali ok. 145 k akcji po średniej cenie 6,44 zł. A p. Radziwiłł, członke RN, więc ktoś bardzo dobrze poinformowany i poza tym znany inwestor oraz przedsiębiorca, sprzedał po 6,50 zł 500 k akcji. Czyzby nie wiedział o dywidendzie 7 złotych, o której bajdurzą różne cwaniaki forumowe, których celem jest teraz sprzedaz posiadanych akcji tym, którzy ulegliby ich kłamliwej propagandzie? Popatrzmy, tylko pakietówka p. radziwiłła i to co obróciło się na rynku w ciągu miesiąca, to ok. 6,5% wszystkich akcji. A gdy popatrzymy na wolumen obrotów z ostatnich 3 miesięcy, to okaże się, że wolumen obrotów wynosi ok. 900 k akcji po średniej cenie ok. 6,40 zł. Wolumen obrotów za ostatnie 6 miesięcy wynosi 1,74 mln akcji po średniej cenie ok. 5,70 zł. A od poczatku roku wolumen obrotów wynosi ok. 2,4 mln akcji po średniej cenie ok. ok. 5,60 zł. Czy wszyscy ci, którzy sprzedali w sumie ok. 25% akcji z całego kapitału, wierzyli w wypłatę 7 złotych dywidendy, o czym skrzecza forumowe kołchoźniki? W tym roku wolumen obrotów prawdopodobnie przekroczy 3 mln akcji, czyli ok. 30% kapitału. Te akcje ktos kupuje, ale nie zpowodu dywidendy, której z oczywistych powodów nie będzie (brak pieniędzy i przede wszystkim obligacje, nowe i przyszłym roku kolejne emisji). Albo akcje kupuje zorganizowana grupa inwestorów, której celem jest zebranie jak najwięcej akcji, które potem sprzeda prezesowai, gdy ten ogłosi wezwanie, na przykład po nominale. Albo akcje skupuje nowy inwestor, którego celem jest wrogie przejęcie spółki. Obecnie opowiadam sie za drugim scenariuszem i dlatego spodziewam się, że w niedoległej przyszłości członkowie zarzadu będa kupować akcje na rynku, w pakietówkach lub crossówkach, by powiekszyc stan posiadania i zabezpieczyc się przed ew. atakiem.
Taka jest moja spekulacja.:)

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BBIDEV -1,49% 5,30 2026-06-22 12:32:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.