Co za kosmiczne bzdury. Broker zajmuje się prowadzeniem rachunku i realizacją zleceń, natomiast KDPW jest rzeczywistym depozytariuszem akcji i , tam dokonują się wszelkie rozliczenia i pilnowanie obrotu. Nie wolno mylić banku z brokerami, to zupełnie inna para kaloszy. Gdyby było inaczej , banki nie powoływałyby odrębnych struktur czyli Biur Maklerskich. Jeszcze raz powtarzam, broker bez zgody klienta nie ma prawa handlować jego akcjami. AMEN. To nie ma nic wspólnego z udzielaniem kredytów przez banki ze środków zdeponowanych przez klientów. Regulują to bardzo szczegółowe odrębne przepisy,