Xtb nic nie musi odkupywac. Odkupywac muszą fundusze które pożyczyły akcje czyli Marshall Wace, Qube i Connor . Xtb zarabia na pożyczaniu akcji a ponieważ prowizja od pożyczonych akcji na JSW jest największą spośród wszystkich 10 shortowanych spółek z WIG20 to i zarobki dla xtb są największe z JSW. Po drugie dla wszystkich tych funduszy shortujacych pozycje krótkie są tylko zabezpieczeniem dla pozycji długich a to oznacza że dołowanie na WIG20 wcześniej czy później się skończy i zaczną się wzrosty i na JSW i na innych shortowanych spółkach a zapalnikiem do tych długo oczekiwanych wzrostów będzie podpisanie rozejmu na Ukrainie
.