a co rozumiesz przez "prawidłowy wskaźnik zadłużenia"? z jakimi wskaźnikami porównujesz, dla firmy, dla branzy, dla sektora, dla...? który wskaźnik ABC ma lepszy bo nie chce mi się sprawdzać ;-)
z tego co przeczytałem to:
zadłużenie netto:
2013 - 163 624
2014 - 224 555
a do tego EBITDA:
2013 - 68 458
2014 - 61 263
co daje wskaźnik: 2013 na poziomie 2,4 a za 2014 już 3,7 to chyba wzrósł - dobrze czy źle?