Dnia 2023-03-15 o godz. 16:09 ~Spokojny napisał(a):
> Ciekawią mnie wyniki za 1 kwartał. Dla mnie kompletnie nie do wyliczenia. Jako akcjonariusz spółki zastanawiam się czy wgl są szanse na rekordowy kwartał. Osobiście uważam że nie i że będziemy w okolicach max 120 mln ale ilość klientów i kupno akcji trochę nadrobią kurs. Trolom podziękuję za udział w tym wątku. Pozdrawiam cierpliwych, czekamy na dywidende.
Załóżmy że rynek wycenia 2022 jako "jednorazowy wynik". Firmy konkurencyjne mają C/Z na poziomie 8-9 więc teraz policzy z drugiej strony - weź aktualny kurs i załóż C/Z na poziomie 8,5 i policz jaki to daje zysk na akcję a przez to roczny zysk. Da Ci to odpowiedź na to czego rynek oczekuje od firmy w długiej perspektywie i przy tej wycenie.