Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  62,80 zł , zmiana od tamtej pory: 41,40%

Re: Wycena 47pln?

Zgłoś do moderatora
Dokładnie, ta rekomendacja się kupy nie trzyma. 80mln w kwartał - cena 47zł, 65 mln w kolejny kwartał - nadal 47zł.. A przecież to są wartości, które robili w rok, a czasem nawet tyle nie osiągali, co teraz w kwartał.

Niech Lotos przyniesie 80-100mln Ebitda, a wyniki spadną do zeszłorocznych - to mamy podwojenie tychże wyników. Przy tamtych wynikach rynek spółkę wyceniał na 35-45zł To nawet przy najgorszej wycenie mamy tu potencjał na 70-90zł Oczywiście kredyt i odsetki, potencjalna emisja niewielka są zagrożeniami, ale to nadal nie jest 47zł!!!

Szczególnie, że dzięki zarobieniu na czysto 100mln w pół roku mają 1/4 potrzebnej kasy na zakup Lotosu. Drugie tyle pewnie mieli zabezpieczone jak wkład własny, więc tylko połowę pokryją z kredytu - czytaj: mniejsze odsetki niż aktualne kalkulacje -> lepszy wynik. A i emisja pewnie nie będzie potrzebna - ale tu rynek czeka na potwierdzenie - bo fundy wolałyby dokupić w emisji a nie na rynku.

Ta wycena z rekomendacji to śmiech na sali.. I choć marzy mi się 120zł na UNT to realnie patrząc 80-90zł powinno być do osiągnięcia w 4Q22-1Q23

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
UNIMOT -1,00% 88,80 2022-11-29 17:03:12
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.