Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,89 zł , zmiana od tamtej pory: -18,25%

Re: Wszystko o ZWZA

Zgłoś do moderatora
Nie sądzę, by już w poniedziałek pojawiła się informacja o nowej emisji. Na ZWZ zostanie podjęta uchwała umożliwiająca zarządowi jej dokonanie, tylko tyle. Oczywiście mam świadomość, że papiery pod nową emisję akcji zapewne już są przygotowane i wszystko ruszy, gdy pojawi się formalne umocowanie do podjęcia przez zarząd decyzji. Zakładam również, że informacja o nowej emisji pojawi się równocześnie z informacją o objęciu nowych akcji przez konkretny podmiot i nastąpi to w okresie wtorek-środa. Czy w takiej sytuacji spadek kursu związany z emisją nowych akcji będzie uzasadniony? Ekonomicznie, moim zdaniem, nie, ale biorąc pod uwagę psychologię giełdy, pewnie i tak nastąpi. Na zdrowy rozum wejście do spółki nowego inwestora dokapitalizowanie jej konkretną kasą powinno być dobrą wiadomością dla kursu. Spółka będzie dysponowała w wyniku tej operacji większymi środkami, które może przeznaczyć na projekt, który może w przyszłości dać jej zwiększenie zysków.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
SNTVERSE 0,95% 3,18 2026-05-08 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.