W tym co napisałeś nie zgadza się jedna rzecz - chodzi o słowo inwestorzy. Inwestor, to osoba która świadomie inwestuje pieniądze, wie w co inwestuje i być może to właśnie te 10% uczestników giełdy, która zarabia. Pewnie czasem także traci, ale finalnie to zarabia. Zdecydowana większość, to ludzie kierujący się emocjami, groszołapy oraz ci co losują spółki z kapelusza.