Radpol. Spółka zeszmacona z 14 na 1 zł. W tej chwili bez widma bankructwa, c/wk 0,6, c/z póki co wysoko ale wyniki coraz lepsze, kontraktów przybywa, na horyzoncie sprzedaż nierentownego wirbetu i najlepsze kwartały dla spółki - 2 i 3, przy zysku może dywidenda w 2020. Kupiłem tego trochę, siedzę ze średnią 1,27 i trzeba sporo cierpliwości. Drażni mały wolumen i jeszcze spore zadłużenie, ale nie ulega wątpliwości, że najgorsze za spółką i kierunek kursu obstawiam jako wzrostowy, przy dobrych wynikach może tu być 3 zł do końca roku (pamiętajmy, że akcje kosztowały grubo ponad 10 zł). Druga propozycja to Domdev - świetne wyniki, kondycja finansowa, plus sowita dywidenda i patrząc w przyszość nadal bardzo dobre perspektywy sprzedażowe w mieszkalnictwie.
Obie spółki bez wielkich emocji i innowacyjnych pomysłów, z małą płynnością, ale moim zdaniem perspektywiczne i bezpieczne w porównaniu z np. takim Groclinem czy Ursusem. Dodatkowo domdev gwarantuje 8-10% dywidendy co roku.
Zaznaczam, że to moje typy, bez naganiania. Poza gamedevem zakopałem się w tych spółkach na LT i tylko jak USA albo Chiny dupną sprzedam szybciej.