Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  2,88 zł , zmiana od tamtej pory: 27,08%

Re: to jest sprawa dla SII !!!

Zgłoś do moderatora
Jedyne wyjście zasypać KNF zgłoszeniami o niezgodnej transakcji lub jedno z:

  • Prawo zaskarżania uchwał walnego zgromadzenia (art. 422 KSH)
  • Actio pro socio: prawo do wniesienia pozwu o naprawienie szkody wyrządzonej spółce (art. 486 oraz 487 KSH) - jeśli spółka kupuje od prezesa akcje powyżej wyceny rynkowej pomijając akcjonariuszy mniejszościowych.
  • Przymusowy odkup i wykup (art. 83 u.o.p. oraz w przypadku istotnej zmiany przedmiotu działalności spółki oraz w przypadku łączenia się spółek art. 416 KSH, 516 § 3 KSH oraz art. 51611 KSH)
  • Prawo do dywidendy (art. 347 KSH) a tu tylko prezes napycha sobie kieszenie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
TRANSPOL 3,10% 3,66 2021-09-17 16:48:42
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.