Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  45,63 zł , zmiana od tamtej pory: -3,29%

Re: Sposob na sypacza

Zgłoś do moderatora
"W ocenie analityków walory spółki są niezasłużenie tanie i podtrzymują oni pozystywne nastawienie do JSW.


Po pierwsze patrzymy na pozycję gotówkową netto JSW, która obecnie sięga 7,9 mld zł i jest znacznie wyższa od bieżącej kapitalizacji rynkowej spółki. Po drugie perspektywy zysków na 2023 rok pozostają, naszym zdaniem, nadzwyczaj korzystne. Po trzecie, chociaż zakładamy, że ryzyko wprowadzenia podatku od nadzwyczajnych zysków w końcu się zmaterializuje, to nawet przy najgorszym scenariuszu jest mała szansa, by to wpłynęło na naszą ocenę, że walory JSW są śmiesznie tanie. I wreszcie ryzyko związane z wprowadzeniem regulacji metanu dotyczy dalekiej przyszłości, bo 2031 roku, zatem nie może być powodem zbyt niskiej wyceny rynkowej JSW" - napisano w raporcie."

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
JSW 0,41% 44,13 2023-09-28 15:54:09
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.