Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,60 zł , zmiana od tamtej pory: 42,97%

Re: Skup akcji

Zgłoś do moderatora
Najlepsze i jedyne chyba sensowne to zrobić to jak od dawna "płaci dywidendę" Quercus, wezwanie na 10% akcji po cenie np. 30 pln w celu umorzenia. 30pln * 100 000 akcji to tak jakby przeznaczyć 3mln na dywidendę. Czyli 3pln/akcję.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Quercus-TFI-zaprasza-do-sprzedazy-nie-wiecej-niz-2-345-751-akcji-wlasnych-po-9-5-zl-szt-8347286.html

Ideą takiego skupu zamiast dywidendy jest brak ryczałtowego podatku od dywidendy i możliwość złączenia przychodów z tej operacji z innymi przychodami/stratami ze sprzedaży akcji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NETWISE 1,67% 36,60 2023-02-02 09:04:18
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.