obawiam sie ze nie jest "konserwatywny" tylko "błedny"
prosty przyklad:
jezeli spółka jasno mowi w komunikatach, ze wyplaca maksymalna wysokosc dywidendy i nadal bedzie to robic,
W poprzednim roku stopa wyplaty wyniosla niemal 95% zysku
Jezeli teraz bez zadnych podstaw wprowadzasz sobie parametr "wyplata na poziomie 80%", zeby byc niby "konserwatywny"
to po prostu jestes w bledzie.
Jezeli caly Twoj konserwatywny model opiera sie na zalozeniach "tu sobie obniżę, bedzie konserwatywnie"
to sam sobie odpowiedz ile warte jest Twoje modelowanie:)