Proszę zwrócić uwagę, że średni przychód na aktywnego klienta XTB to 1469 PLN, natomiast w przypadku plus500 to kwota 1600, ale USD;)
PLUS500 może pozyskiwać więc o 60% mniej klientów a będą mieli lepsze zyski...
bo XTB skupia się na bazie - stąd sporo założonych kont, które generują tylko straty dla spółki (Ci co przyszli dla oprocentowania konta, dla 0% prowizji za zakup akcji)
jak ktos zauważył - odchodzimy od brokera a idziemy w stronę Revoluta (czyli dużo klientów ale słabe zyski)
co lepsze? to już każdy ocenić musi sam