Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  22,60 zł , zmiana od tamtej pory: -20,58%

Re: Raport za 2024

Zgłoś do moderatora
Moim zdaniem bez problemu CDA jest stać na 1.5 dywidendy. Przy 26.5 a obecnie pewnie ok 30 mln gotòwki nawet przy zabezpieczeniu. sporu w kwocie 11 mln zostaje bieżąca gotòwka na inwestycje co więcej kwota spory nie wymaga rezerwy z racji, że jest mało prawdopodobna (oczekiwania zaiksu są takie jakich żaden serwis choćby chciał nie jest wstanie wypelnić). Tym samym te 11 mln może być w inwestycjach .

Oczywiście jeżeli całą gotòwka 30 mln poszła na inwestycje to pewnie rynek uznałby taki ruch jako ciekawą alternatywę, ale w takiej sytuacji powinny być jasne komunikaty - jakie kwoty i na co będą przeznaczone?

Przy 39 mln inwestycji 29% stopa zwrotu przelozyłaby się na 6 mln w skali roku i to na pewno zròwnoważyloby dywidendę.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CDA 0,41% 17,95 2025-10-30 01:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.