Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  11,00 zł , zmiana od tamtej pory: -58,18%

Re: raport 1Q masakra :(

Zgłoś do moderatora
zgoda, reklama tv jest słaba, ale zgodna z oczekiwaniami, i pewnie, co jest zapowiadane, czeka nas obniżka kosztów w tym segmencie, jednak największy ubytek EBITDA w I kw. jest na razie w e-commerce (ponad 1,2 mln). Z raportu wynika, ze kwartalne koszty operacyjne e-commerce (razem z produkcją) wynoszą 3,6 mln, co daje rocznie 14,4 mln, a więc jeśli przychody w 2019 r. moją wynieść 15 mln zł to już w tym roku powinniśmy zniwelować całe straty i wyjść na roczny break even w tym segmencie!!! Czyli po pierwsze kolejne kwartały powinny być dużo lepsze, a ze względu na sezonowość kwartał IV może być rewelacyjny (chociażby w porównaniu k/k) a po drugie będą podstawy do szukania pozytywnych wycen porównawczych dla segmentu np. Zalando jest notowane 1,6 x cena/przychody i blisko 50 x EV/EBITDA co dawałoby pierwszą szacunkową wycenę e-commerce na poziomie 20- 30 mln zł.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
4FUNMEDIA 0,00% 4,60 2020-08-13 15:24:54
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.