Dnia 2026-06-18 o godz. 15:18 ~Kar napisał(a):
> ile to inwestycji będzie w Azoty z dywidendy z Orlenu.
Dywidenda w Orlen to nie podział jedynie zysku, to sięgnięcie głęboko do kapitału zapasowego, 8 zł to chyba rekord..FIK z ust. dostanie 1,4 mld via MAP a PGZ dostało 2,4 mld więc 0,6 mld winno być nieco wyżej na "Prochownię"...MAP/FIK 50% w akcjonariacie a akcji nie przybywa...z takim obrotem i wolumenem, tego nie da się utrzymać to winniśmy być w WIG20..