Forum Giełda +Dodaj wątek

Re: prośba do prezesa Głowackiego

Zgłoś do moderatora
Podpisuję się, ale proponuję wysłać tę prośbę do spółki, jeśli tego nie zrobiłeś (na maila w zakładce kontakt lub "zapytaj eksperta" na stronie internetowej DGA. Z reguły odpowiedają. Ja wiele razy wysyłałem tego typu teksty i przeważnie dostawałem odpowiedzi. Przytoczę tu ostatni, to przecież żadna tajemnica:

Moje pytanie do spółki - 04.10.13:

Zakładam, że spólce zależy na wzroście kursu jej akcji.
W takim razie pytam - gdzie jest Wasz Dział Marketingu i sens podejmowanych działań.
Dlaczego nie ma skupu własnego w sytuacji spadku spowodowanego sytuacją R&C?
Czy przez tak długi czas naprawdę nie można znaleźć sensownej inwestycji, na przykład w firmę czy udziały w firmie produkującej urządzenia do czytania e-booków aby łatwiej je sprzedawać?
Jaki jest postęp w zatrudnianiu doradcy prezesa, o czym to pisaliście swego czasu?
Kurs się stacza a reakcji brak.

Odpowiedź - 07.10.13:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że zgodnie z przepisami prawa Spółka jest zobowiązania do przestrzegania określonych zasad skupu akcji własnych. Głównie chodzi o zapisy dotyczące zakresu cenowego i wolumenu skupu akcji własnych, a więc Spółka nie ma dowolności w tym zakresie. Zasady te zostały w przypadku DGA zapisane w dokumencie pt. "Program Skupu Akcji Własnych" z dn. 28 listopada 2012 roku. Dokument ten opublikowaliśmy jako załącznik do Raportu bieżącego nt 12/2012 z dn. 28 listopada 2012 roku. Po drugie zestawienia transakcji publikowane są w raportach bieżących po otrzymaniu informacji z Domu Maklerskiego.

Informuję również, że Zarząd jak i Konsultanci DGA nieustannie badają podmioty lub projekty pod kątem potencjalnej inwestycji, istotnym elementem jest znalezienie podmiotu lub projektu, który wejdzie w synergię z już posiadanymi aktywami. Wiele czynników się składa na to, aby inwestycja została uznana za opłacalną - nie jest łatwo znaleźć przedsięwzięcie, które będzie spełniało wszystkie wymagane kryteria. Ponadto jak informowaliśmy - trwa reorganizacja spółek już będących w portfelu inwestycyjnym DGA.

Rozumiem, że pyta Pan o rekrutację na stanowisko Asystenta Prezesa Zarządu - otrzymaliśmy bardzo dużo ofert, spotkania rekrutacyjne jeszcze trwają.

Odnośnie Rady Nadzorczej DGA - faktem jest, że Członkowie RN DGA to znakomici eksperci, jednak również Zarząd DGA składa się z bardzo dobrych praktyków biznesu. Wszystkim zależy na sukcesie DGAi na wzroście kursu - ufamy że tak się stanie w relatywnie niedługim czasie.

Pozdrawiam
Lila Saoudi-Krzeszowiak
Specjalista ds. Marketingu i PR
Departament Inwestycji Kapitałowych, DGA S.A.


Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
DGA -3,42% 25,40 2026-01-28 09:22:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.