Tak odda za półdarmo i jeszcze w ząbkach przyniesie!
A jak to?
Banalnie!
Dywidendy nie ma i nie będzie! To raz. Dwa - zamiast dużego zysku minimalna marża a nawet strata co roku - tak będzie topniała gotówka w kasie. Trzy - jak spółka ma tyle kasy to przecież może się podzielić - albo nadmiarowe zyski (sasinowe), albo kupi np Trakcję czy co innego - a co nie stać nas?
W takiej sytuacji fundy same w ząbkach akcje w wezwaniu po 10 zł z radością oddadzą.
Ku chwale Suwerena i jego Wielkiego Portu w Baranowie (nomen omen).