widzę że chzm ma nawet jakieś tam pojęcie o księgowości korporacyjnej :)
Aby stratę podatkową można było kapitalizować, czyli utworzyć z tego aktywo, muszą być namacalne przesłanki do tego, że spółka w przyszłości wygeneruje takie zyski aby te straty można było rozliczyć. W innym przypadku standarty zabraniają tworzenia takiego aktywa. Myślę że o to chodzi w tym całym zamieszaniu, kupienie pronoxa oznacza mniejsze podatki w przyszłości. Wg mnie jest to jedyny atut spółki, nie będzie tu żadnego wielkiego biznesu, chodzi tylko o aktywo. Oznacza to również że pronox musi być w strukturach grupowych, dlatego ktoś musi mieć pakiet większościowy