Poczekaj poczekaj. Wytlumacze Ci Twoje rozumowanie badz tez NIErozumowanie. Dla ulatwienia niech kurs wynosi 30 pln a dywidendy bedzie 5 pln. Po odjeciu dywidendy mamy kurs 25. Idziemy dalej. Spolka zarabia w kolejnym roku podobnie i ponownie wyplaca 5 pln na akcje. Twierdzisz ze kurs w tym czasie nadal bedzie 25pln? No specjanie dla Ciebie zalozmy ze bedzie. Po odjeciu dywidendy kurs bedzie 20 pln. W kolejnym roku spolka zarabia podobnie i znowu wyplaca 5 pln? Odwjmujemy i co? Mamy 15 pln? I tak do zera czy jak? Zastanawiales sie przez chwile co chcesz napisac piszac o tej podniecie z dywidendy?