A po co wystraszeni.
Pojedzie się jeszcze za kilkanaście tysięcy, żeby nie zawróciło w górę i dalej będzie spadać.
Aż dojdzie do umówionego poziomu, wtedy pójdzie w górę, ale chyba nie wróci do kursu sprzed dywidendy.
Nie ma takiej potrzeby, a lepiej kombinować na spółce z zaniżoną ceną, bo jakby się inna spółdzielnia trafiła, albo kto większy, to strat nie będzie.
Bezpieczna gra.
Wypłacana dywidenda to 0,39 zł, co odpowiada wartości akcji 4,87 zł.
Ile będzie dywidendy za rok??
Niechby nawet 20 gr, to daje wartość minimum 2,50 zł.
A dlaczego ma być 20 groszy, a nie więcej?
A jest już 2,38 zł.
Stosuję najprostszą i najprymitywniejszą z możliwych wycenę akcji przy założeniu stopy zwrotu, jak z korzystnego wynajmu mieszkania - 8,00%.
A przecież wielu akcjonariuszy nie jest w stanie osiągnąć ze swoich pieniędzy stopy zwrotu wyższej niż lokata bankowa, to jest 3,00%.
No i jeszcze.
Gdyby w ten sposób wyceniać inne spółki GPW, to ABCDATA jest w ścisłej czołówce, a spora część z nich miałaby wartość zerową.
Ja się tam za bardzo nie znam, tylko tak na zdrowy rozum kombinuję.
Proszę zauważyć.
Jeśli zakupiona dziś spółka nie da dywidendy przez najbliższe cztery lata, to jej wartość jest problematyczna.
Jeśli nie wypłaci dywidendy przez najbliższe 10 lat, to jej wartość tak jakoś w dobrym przybliżeniu (na dziś) zbliża się do zera.
A ile jest spółek na GPW, które nie wypłaciły przez 4 lata dywidendy??