witam
mam za sobą inwestycje w dwie spółki na NYSE kupowane "pod dywidendę", niestety krótkoterminowo obydwa zakupy nieudane. pierwszy to CNSL, drugi to CPLP. Obydwa walory kupiłem parę dni przed ex-date i oczywiście w dwóch przypadkach na dzień przed ex-date zostały obniżone "rekomendacje" przez finansowych guru. Cena się oczywiście obsunęła jak po ślizgawce i nawet div yield i wypłata kwartalnej dywidendy mi nie pomogła w stratach. no ale jestem cierpliwy i po wypłacie kwartalnej dywidendy za CPLP zamierzam kupić GOOD (div yield>10% i wypłacana co miesiąc). O wcześniejszych dwóch mogę tylko powiedzieć, że mam cholernego pecha i już wiem, że trzeba kupować w dzień przed x-date, bo coś mi się wydaje, że w obydwu przypadkach te obniżone rekomendacje, to były zagrywki, żeby instytucjonalni mogli powiększyć stope zwrotu...czy się mylę?