Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  3,00 zł , zmiana od tamtej pory: 31,67%

Re: Lockdown gospodarek to złoty czas dla spółek z AI, botami, chatami.

Zgłoś do moderatora
Mroczny! Praca domowa !
Gdzie jest Limtel???? Pytanie zasadnicze ale i takie dziwne trochę. Odpowiedź jest taka : Limtel się zgubił, bo był malutki, został wykorzystany i już. Bo jakby miał być Limtel na środkach trwałych jak minęło ponad 3 lata od zakupu spółki? Limtel jest na inwestycjach długoterminowych, albo był bo odpisano część wartośći tychże inwestycji przy okazji badania bilansu 2019 z tego co pamiętam..ale nie wiem co odpisano, może Limtela? Wszystko zależy od tego czy Limtel fakturuje przychody czy ni, a tego tez nie wiemy..... Poza tym udziały kupiono za 50 tys złotych (czyli mniej niz mój stary używany samochodzik:))).Jeśli Limtel miał jakieś środki trwałe, o wartości księgowej powyżej 1 pln w momencie zakupu, to już dawno się zamortyzowały. Teraz, i zawsze była moda na maksymalizowanie amortyzacji. Daje to oszczędności na podatkach, ale i zmniejsza sume bilansowa spółki. Poza tym, kto kupuje środki trwałe jakieś?, Kupuje się wiedzę, doświadczenie, kontakty, rozwiązania, opinię... TO NIE JEST HUTA!!!!
Racja jest w tym że Bilans InteliWise to same prawie należności i kasa. A widziałes jak małe relatywnie są zobowiązania??? Z pkt-u CF znakomicie....
Jak to kazdy kij, ten tez ma 2 końce. Może ten kij jest wyjątkowy i ma trzy końce ?:). Bo jak by to było pięknie gdyby w księgach InteliWse znalazła się wycena wartości spółki... ( W tym Limtela o ile jeszcze da się ją wyodrębnic z całości) Ciekawe ile to by było... Myślę że jakieś 10 mln conajmniej ( Tak sobie oszacowałam "z palca") Zmieniło by to pare wskazników.... Ale i zaczął by się pewnie raban ze Zarząd "coś tworzy" , a jak "tworzy" to zaraz by było że kombinuje... A tak jest sama kasa w bilansie i lotto....
Tylko Mrocznemu się Limtel zgubił :)

Jeśli chodzi o kwestię :wyjścia pracowników: z InteliWise. Że założą sobie spółke obok? To nie jest takie proste Mój Drogi, wiesz przecież... Tzn założyć mogą, ale czy znajda nabywców, takich jaki Inteli ? Bo: Czy bedą mieli prawo korzystac z rozwiązań stworzonych przez InteliWise, dla InteliWise???? Jakby to było takie proste i łatwe to po co spółki konkurencyjne musiały by tworzyć swoje rozwiązania? Wzieli by sobie "z półki". Jest jeszcze kwestia: czy ktokolwiek myśli na poważnie o tym by odejść? Sądzisz że są chętni by i ukraść cudzą technologie i rozwiązania? A co z patentami, tymi np w USA? Konsekwencje Mroczny, wszędzie są konsekwencje. Niemożność i konsekwencje.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
INTELIWIS 0,00% 3,95 2022-10-14 14:57:39
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.