Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  9,00 zł , zmiana od tamtej pory: 130,00%

Re: Jest nowy komunikat

Zgłoś do moderatora
Ja na walne jak będzie jadę. Póki co ja papierów nie sprzedaję. Jakubas tak szybko spółki nie wyprowadzi z giełdy dopóki nie ściągnie więcej akcji. Gdyby mu się to udało (a może) będzie miał bałagan w spółce po będzie musiał przenieść udziały proporcjonalnie na wszystkich udziałowców, którzy posiadają akcje. Wtedy tym bardziej nie będzie miał trudniej dogadać się z udziałowcami bo nie będzie miał ich adresów. Natomiast dla mniejszościowych udziałowców będzie utrudniony dostęp do informacji. Ale na to jest sposób. Gdyby spółka utrudniała przekazywanie informacji można skierować sprawę do sądu o utrudnianie uzyskania informacji. Jedno jest pewne. Jakubasowi będzie zależało jak najszybciej wyciągnąć akcje od mniejszościowych do przynajmniej 90% (wtedy będzie wykup przymusowy), bo w końcu spółka będzie musiała pokazać wyniki z działalności deweloperskiej. Pod koniec roku będą musiały zostać podpisane akty notarialne i wtedy będą musiał zostać pokazane wyniki i zyski ze sprzedaży. W sumie to nastąpi dopiero najprawdopodobniej w kwietniu 2019 ( o ile spółki nie wyprowadzi wcześniej z giełdy z giełdy). Ja szacuję, że zyski z deweloperki będą w przedziale 30-40 mln netto. Czyli o ile dobrze pamiętam CNT przypadnie połowa tego zysku. Dlatego można powiedzieć że sam zysk z deweloperki da Jakubasowi spółkę za darmo. Nie wspomnę już o pozycji gotówkowej CNT, wartości GenTr-y i dalszym rozwojem deweloperki (kupili 5 ha ziemi) więc mają gdzie jeszcze budować. Za rok ta spółka będzie warta przy najmniej jeszcze raz tyle.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
CNT 3,50% 20,70 2022-06-27 11:40:51
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.