Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,09 zł , zmiana od tamtej pory: -78,33%

Re: Idąc śladem dr_wezola

Zgłoś do moderatora
Nie, z pewnością nie ma tu nikogo, kto by blokował kurs.
Dużych akcjonariuszy - tzn. RX i Calatravę, które można uznać za spółki w rękach Karaszewskiego czy cioci Blanki - na razie pewnie kurs w ogóle nie interesuje. Oni mają z 70 proc. akcji i jakiś plan, założenia i nawet gdyby ktos najbardziej sceptycznie założył, że chodzi im tylko o to, żeby wykorzystać taką drobnicę jak my i uciec - to nie na tych poziomach. Ten trzeci duży, czyli Max Media Cable objął te akcje trochę przypadkowo i pewnie jest dogadany z Karaszewskim. Sam nic na rynku nie będzie sprzedawał.
Zresztą, sprzedawanie przez dużych teraz to w ogóle abstrakcja - większość akcji, czyli głównie te obejmowane po 4 grosze - w ogóle nie są dopuszczone do obrotu. I na razie nikt się o to nie stara.
Od roku - czyli jak spółka wróciła do obrotu - mieszamy tylko my - leszcze. Takie trochę większe jak Zdzichu ( od razu przepraszam za określenie mianem leszcza) mają może góra 1 milion akcji wzięty niżej. Widziałem na wiosnę zlecenia na s po 400 albo 600 tysięcy. Myślę, że takich "leszczowych grubasów" jest góra 2-3. I oni może są gotowi oddać te akcje po 9, 10 czy 11 groszy. Może wtedy zarobią powiedzmy 100 czy 200 procent. No - nie jest źle, nie? Razem z innymi, którzy brali po 4,5,6.7 groszy i stracili cierpliwość,bo liczyli na szybkie wzrosty, ile tego może być? Myślę, że 2-3 miliony akcji max.

Za to potem będzie pustynia.
A cel tutaj to moim zdaniem nawet nie 50 groszy, na które stawiałem wiosną. Ani chyba nawet nie 1 zł - jak obstawiali- wydawałoby się - optymiści. Jak spłyną komunikaty o rozmowach, umowach czy przejęciach - będzie wyżej. Niżej Karaszewskiemu nie będzie się opłacać sprzedawać choćby jednej akcji - bo zepsułby zabawę i nikt inny by tej spółki nie ruszył.
A nam - leszczom - akcje skończą się myślę góra przy 20 groszach.
Ludzie nie rozumieją, co się stało - po wczorajszej publikacji rozporządzenia ministra zdrowia, dziś dla całego świata otworzył się apetyczny rynek marihuany medycznej w Polsce. To trochę tak, jakby otworzyli w Polsce dla zagranicy rynek internetu. Albo rynek dla obcych banków internetowych. Świadomość, co się dzisiaj stało, dopiero przyjdzie. Nie sądzę, żeby się ktoś w następnych dniach chwalił podjęciem jakichś rozmów. Raczej za tydzień, dwa czy miesiąc przeczytamy, że jakiś gigant marihuanowy z Kanady, USA, Izraela, Australii czy bliżej - jakies firmy z Holandii, Niemiec, Hiszpanii czy Czech ładują się na nasz rynek. A w tym biznesie lepiej wejść w jakąś spółkę na miejscu, więc nie ma wątpliwości, że Genesis Energy czyli Medical Cannabis będzie miała co robić.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.