Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  6,02 zł , zmiana od tamtej pory: -6,31%

Re: Epidemia

Zgłoś do moderatora
Spowolnienie gospodarcze i wzrost bezrobocia to pogorszenie sytuacji dłużników i mniejsze spłaty. Do tego epidemia i lockdown krótkoterminowo spowodują zastoje w sądach i w egzekucjach komorniczych (już powodują). Ja obstawiam, że papier jeszcze poleci na pysk. Na dywidendę bym raczej nie liczył, bo spółka po pierwsze musi sobie płynność zapewnić na czas dużo gorszych spłat, po drugie przez upadek Getback jeszcze przed COVID mieli koszt finansowania dłużnego na poziomie WIBOR 6M + 6,45% marży dla obligacji serii B2, więc dużo sensowniej będzie finansować się kapitałem własnym zamiast zwiększać kosztowny lewar w niepewnych czasach.

Długoterminowo natomiast faktycznie na kryzysie wyjdą lepiej spółki windykacyjne mniej zadłużone, takie jak Vindexus, bo pojawi się wysyp wierzytelności (więcej NPL + poszukiwanie płynności przez firmy), które w momencie poprawienia sytuacji gospodarczej dadzą bardzo wysoką stopę zwrotu z inwestycji.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
VINDEXUS 1,08% 5,64 2021-05-06 10:37:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.