Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  12,12 zł , zmiana od tamtej pory: 17,49%

Re: Energa first

Zgłoś do moderatora
https://przeciwnaduzyciom.pl/wygrana-w-sprawie-delistingowej/

-minął rok od prawomocnego wyroku SA,a My nadal w "lesie',przypomnę kilka faktów które być może pomogą zrozumieć w co się tutaj gra?
-27.X.23' był pierwszym terminem ogłoszenia wyroku SA,ale pewien prawnik "przypomniał' sobie,że nie otrzymał jakiegoś tam pisma z SA,sąd przesunął termin ogłoszenia wyroku na 21.III.24',W tym dniu następuje ogloszenie prawomocnego wyroku,SA podtrzymuje w całosci uzasadnienie I instancji które jest miażdżące dla ówczesnego Orlen/Energa/SP.Nakładając na to wykres notowań,kurs wzrasta ,a następnie jest bezpardoowo ubijany do lipca 24'.W lipcu 24',SA wydaje pisemne uzasadnienie, równie,a może nawet bardziej miażdżące jak uzasadnienie I instancji,obszerne fragmenty owego uzasadnienia natychmiast ukazują się w internecie za sprawą owego prawnika i równie "natychmiast" znikają z przestrzeni publicznej,bo uzasadnienie SA jest "tajne' rozprawa odbywała się za "zamkniętymi drzwiami"Dzięki staraniom GG,dopiero po interwencji ministra sprawiedliwości SA upublicznia treść wyroku w styczniu 25'.Tylko to pozwala domniemywać o grze na czas,opóżnianiu upublicznienia wyroku wszelkimi sposobami.Powstaje zatem pytanie.W czyim interesie były/są te wszystkie "zbiegi okoliczności",łącznie z wypowiedzią prezesa Orlenu z 27.II.25'???

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
ENERGA -1,66% 14,24 2025-09-23 15:54:02
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.