W najbliższych latach spółka będzie miała ogromne potrzeby gotówkowe związane ze spłatą zadłużenia, obecnie ok.90 mln złotych, oraz z inwestycjami, RT i PS oraz kosztami ogólnymi zarządu. Będa to kwoty idące w setki milionów złotych. A ile spółka otrzyma za sprzedaż Konesera? Pisanie o 140-170 mln złotych to objaw myślenia życzeniowego. Ich autorzy nie potrfaia podac ani jednje transakcji sprzedaży podobnego funkcją i wielkością obiektu, której wartość pozwalłaby na taka spekulację cenową. Ja uważam, że 100 mln złotych będzie dobrą ceną w obecnej sytuacji na rynku. Zarząd wycenia w księgach Konesera na ok. 93 mln złotych, a przypomne, że zarząd ma tendncję do zawyżania wartości aktywów (przykładem niech bedzie MB w Szczecinie, czy wartość bilansowa pożyczki zabezpieczonej na kamienicy kina Wars w Warszawie).
Czemu służa kłamstwa rozpowszechnia na forum przez tandeciarzy? Celem jest wywołanie w śród inwestorów wrażenia, ze spólka jest mocno niedoszacowana i warto kupić akcje. Akcje, które tandeciarze chcą sprzedać przed publikacja komunikatu o podpisaniu umowy inwestycyjnej RT. Podejrzewam, że po ujawnieniu tej informacji z podażą ruszy drobnica i wtedy kurs runie. Spekuła ma akcji całkiem sporo i w sytuacji zmasowanej podaży drobnicy bedzie miała problem z uplasowaniem własnych akcji na rynku. I tu jest tajemnica zmasowanej progandy na forum, kłamstw o dywidendzie i zyskach oraz kursie > 250 złotych.
Tak jest moja spekulacja.:)