Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,80 zł , zmiana od tamtej pory: -1,55%

Re: Dywidenda za 2019

Zgłoś do moderatora
Wychodzi na to, ze akcjonariusze otrzymują do podziału jedynie część z zysku samej spółki - matki, a reszta zysków z grupy kapitałowej, (wydzielony Newag IP czy nieruchomości itd) kolejny raz karmi kierownictwo w postaci wypłat, premii itd.
Nie podoba mi się to. NEWAG SA to grupa kapitałowa w całości obecna na GPW, a nie w części. Nikt nie zbył poza NEWAG SA części aktywów. Nasze kapitały pracują na całą grupę, a nie tylko okrojoną z innych aktywów spółkę - matkę, z której łaskawie wydzielono część na dywidendę. Zysk netto całej grupy to około 90 mln a nie 48 mln.

Przy takich wynikach i stabilnym horyzoncie na 2 najbliższe lata wypłata tylko 36% na dywidendę to słaba propozycja. Liczyłem na pełną złotówę na akcję.
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NEWAG 0,00% 25,40 2021-06-17 15:14:53
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.