Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  25,70 zł , zmiana od tamtej pory: -1,95%

Re: Dywidenda za 2019

Zgłoś do moderatora
Spółka dysponuje bardzo pokaźnymi tzw. "zyskami zatrzymanymi". Sytuacja w spółce jest na 2 lata bardzo stabilna i to na maksymalnych, historycznych poziomach. Kredyty tanie, automatyzacja produkcji obniża koszty, a presja płacowa wyhamowała.
Poza tym nie ma sensu finansować produkcji z własnej gotówki. Pora powoli odcinać kupony z udanej transformacji spółki.

Gdyby tylko chciano to zrobić, to dywidenda mogłaby być rekordowa i z przytupem.
Może dlatego oddalany jest moment ogłoszenia rekomendacji co do dywidendy, aby zyski zatrzymane urealnić? Zwróć uwagę, że dotychczas rekomendacja co do dywidendy była ogłaszana w kwietniu lub maju. COVID-19 w tym roku wszystkiego nie tłumaczy.
 
A będzie, jak będzie.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
NEWAG 0,00% 25,20 2021-06-21 16:49:38
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.