W dniu dywidendy nie musisz posiadać akcji spółki zeby dostać dywidende.
Natomiast musisz posiadać prawo do dywidendy.
Jeśli kupilas akcje w dniu dywidendy to nie masz na co liczyć. Dwudniowy cykl rozliczeniowy.
Poczytaj o tym. Jest wiele info w internecie na ten temat.