Nie potrafią handlować to sprzedają. Polską część sprzedali za cenę wyższą od wartości księgowej o prawie dwa razy. Jeżeli pozostałą część sprzedaliby za cenę którą płacili 3 lata temu to byłoby to ok 100 mln EUR a możliwe że dostaną więcej.
Na zakup Voestalpine Złomrex wyemitował obligacje, które następnie skupował po 20-40% wartości. Dlatego też, sprzedając za cenę zakupu i tak są sporo do przodu a poza tym wyszliby z działalności na której tylko tracili.
Oczywiście nie jest powiedziane, że nowy profil działalności będzie dla Cognora rentowny ale z tego co pamiętam to Złomrex radził sobie całkiem dobrze bez Cognora więc jest na to szansa i w przyszłości.