Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,13 zł , zmiana od tamtej pory: -85,00%

Re: do 15.01 PRZEBIJEMY 0,2??? CHYBA NIGDY 0,13

Zgłoś do moderatora
Dnia 2018-01-03 o godz. 20:31 ~obserwator napisał(a):
> TRZEBA INFO I KONKRETNE DZIAŁANIA!!!

Ty to masz wahania nastroju :-) Raz hurraoptymizm, po paru godzinach skrajny pesymizm.
Na "konkretne działania" to bym szybko nie liczył. Sam proces dopuszczania towaru (suszu czy oleju z marihuany) może trwać 270 dni :-) Tyle czasu - maksymalnie oczywiście - ma Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych. Wystarczy znów popatrzeć jak to było w Niemczech - sprawy prawno-regulacyjne zakończyły się w marcu 2017. A pierwsza marihuana z Kanady przyjechała do Niemiec chyba w połowie września. O ich uprawach krajowych w ogóle na razie nie ma co mówić, choć licencje dawno wydane - na razie mogą liczyc tylko na import. Jak my w Polsce.
Ale to nie przeszkadza, że tam - przejmując niemieckie firmy albo wchodząc z nimi w układy biznesowe - pojawili się już główni gracze - właśnie z Kanady. Canopy Growth, Aurora Cannabis, Cronos...
Moim zdaniem, jedyne info na jakie możemy liczyć wcześniej niż za kilka miesięcy to właśnie info o wejściu jakiejś światowej firmy do Medical Cannabis. Albo informacji o współpracy biznesowej z takim gigantem (bo tylko giganci mogą sobie pozwolić na wchodzenie do Europy).
Medical Cannabis to w tej chwili można powiedzieć - marihuanowy start-up. Mają nazwę, ludzi znających branżę medyczną i - moim zdaniem to najważniejsze - stoją za tym Karaszewski i ciocia Blanka Rosenstiel ze swoimi rozległymi znajomościami.
Od zwykłych start-upów na giełdzie różni się Medical Cannabis jednym - grubo ponad połowa akcji ( i to tych w rękach najważniejszych akcjonariuszy) nie jest dopuszczona do obrotu na giełdzie. A prawie wszystkie pozostałe, które są notowane, były obejmowane przez większych inwestorów ale i przez drobnicę po dużo wyższych cenach niz dzisiejsze 13 gr. Dlatego sa takie zlecenia na s po 70 gr czy po 2 zł. To w większości pewnie nie są ludzie, którzy chcą zarobić tysiące procent. To sa ludzie, którzy chcą wyjśc na zero po latach trzymania tych akcji.
W październiku 2016, kiedy spółka wróciła do obrotu po tym jak udało się zawrzeć układ, ktoś na pierwszych sesjach sprzedał może 3 może 4 mln akcji po 1-2 grosze. Bo może miał już dość tych akcji, albo potrzebował na meble do pokoju córki. Może jeszcze ktos sprzedał 1 mln w przedziale 2-3 gr na początku 2017. Od tej pory w tej piaskownicy bawimy się tylko my - drobnica giełdowa. Klepiemy babki, ale świeżego piasku juz nikt raczej nie dorzuca - warto popatrzeć na obroty.
Pisałem wcześniej, że w przedziale 10-13 gr pojawi się pewnie więcej akcji, niż wynikało z arkusza. Pisałem, że wiosną widziałem zlecenia po 600 tys i 400 tys. Może to ta sama osoba, może dwie. Nie wiem czy i ile zdążyły sprzedac wcześniej. Ale podejrzewam, że teraz ta osoba stoi na 13 gr.

Jeszcze wracając do "konkretnych działań" spółki. Konkretnie to działają właśnie takie firmy jak te z Kanady - Canopy czy Aurora. I dlatego każda z nich kosztuje dziś ponad 6 miliardów dolarów, czyli chyba więcej niż KGHM. I tej wielkości spółka - np. Aurora - urosła wczoraj 23 proc. Dziś rośnie w tej chwili 18 proc. A od listopada urosła juz o kilkaset procent. Bo na świecie jest marihuanowa hossa. Jak nasz marihuanowy start-up zacznie "konkretnie działać" na pewno nie będzie wyceniany na 26 mln zł....

Można kupić Medical Cannabis, można nie kupić. Można sprzedać. Można poczekać. Wszystko można :-) Dlatego -moim zdaniem - jest ok.
A akcje po 13 gr się skończą, głowa do góry.

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
GENERGY -18,75% 0,02 2020-05-20 12:50:37
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.