Dnia 2016-05-03 o godz. 21:17 ~xxx napisał(a):
> albo inaczej
> wywale polowe tego co mam i zloze zapis na taka sama ilosc w ramach prawa poboru
> ale wiecej kasy w nich nie zainwestuje
>
> mam nadziej tylko ze za duzo ludkow tak nie zrobi bo kurs od razu siadzie
wydaje mi sie, ze do 26 maja cena powinna sie trzymac w ok. 15gr czyli co najmniej 50% wyzej emisyjnej, dopiero jak sie ludkowie zapisza na PP moze zleciec nizej. W przeciwnym razie jakby kurs wczesniej spadl w ok. ceny emisyjnej (przed dniem zapisow), nie byloby chetnych na PP. Tak przynajmniej wynika z obserwacji na innych spolkach, ze do dnia objecia PP kurs buja na poziomie "zachecajacym" do obejmowania PP. Z drugiej strony to jednak NC czyli wolna amerykanka wiec moze byc zupelnie inaczej. Jedno jest niemal pewne: skoro jest PP dla drobnych to moze znaczyc, ze potrzebna jest spolce zywa gotowka i to jest bardziej niepokojace niz sam dodruk. Nigdzie ani slowa jaki jest cel tej emisji.