Prawie masz rację. Są różne wyroby stalowe, ale ceny wszystkich spadają dość dynamicznie. Choć są to dalej wysokie poziomy - w stosunku do poprzednich lat, ale wchodzimy na wartości z końcówki 2021 roku. Biorąc pod uwagę FIFO używane przez Bowim, oczekiwałbym raczej rentowności 7% na poziomie marży brutto, a nie netto. Tak więc nie zdziwię się jeśli zysk netto za drugi kwartał będzie minimalny, tak zresztą jak było w czwartym kwartale 2021.
Sprawdź dane zanim zaczniesz kwestionować to co napisałem. Oczywiście obroty będą wysokie, ale zysk netto stopnieje ...