Nieprawda, po pierwsze nie ma czegoś takiego jak cena stali. Są wyroby stalowe i one mają różne ceny. Piszesz o blachach, profilach, kątownikach czy może prętach zbrojeniowych? Jeszcze dwa tygodnie temu kupowało się profile w okolicach 8-9 PLN/kg. W zeszłym tygodniu kupowałem już poniżej 8PLN/kg, ale to jest i tak kosmiczna cena.
Jeżeli BOW w Q2 sprzeda 100tyś ton stali po średnio 7 PLN/kg to mamy 700mln PLN przychodu. Licząc marże netto 7% to celujemy w zysk netto 50mln PLN za Q2.
Jak na spółke wycenianą przez rynek na 300 mln PLN to sami widzicie...