Forum Giełda +Dodaj wątek
Opublikowano przy kursie:  0,72 zł , zmiana od tamtej pory: -28,97%

Re: BAP kto jest właścicielem ????

Zgłoś do moderatora
Niestety właścicielem BAP jest BAH, sytuacja wyglądałaby zupełnie inaczej gdyby nie byli właścicielem.
Dla słabo zorientowanych dodam że BAP to firma która do końca 2020 była odpowiedzialna za dystrybucję, generowała głównie straty.
Na szczęście JLR znalazł bogatszego jelenia, BAH musie jeszcze tylko posprzątać śmietnik po tej dystrybucji. To ile zajmie sprzątanie zależy w dużej mierze od czterech czynników:
1.Rozłożenia zadłużenia i wysokości odsetek (tego dotyczy list intencyjny).
2.Kursu euro.
3.Wysokości rekompensaty za przejęty rynek (wariant optymistyczny to kwota z wezwania do zapłaty dla JLR w kwocie 104,5mln). Umowa między BAP i JLR nie była tajna, więc trudno cokolwiek powiedzieć. Ale z pewnością ta kwota była wyliczona na podstawie zapisów z umowy.
4.Dostępności samochodów w fabrykach, czasu realizacji zamówień klientów (obecnie wygląda to bardzo słabo). Jutro powinny być dane SAMAR, zobaczymy czy w lipcu coś się zmieniło.

PS. Jak komuś brakuje cierpliwości to trzeba szukać szczęścia na innych spółkach. Tu jest rozgrywka między przetrzebioną drobnicą i grubaskiem. Zarząd dotychczas raczej drobnicy nie pomagał, zobaczymy jak będzie teraz. Jak zgodnie z listem intencyjnym do końca sierpnia podpiszą ugodę z JLR, to znaczy że coś się zmienia w informowaniu akcjonariuszy. Ale rónie dobrze może być przedłużanie negocjacji o kolejne tygodnie lub miesiące.
 

Treści na Forum Bankier.pl (Forum) publikowane są przez użytkowników portalu i nie są autoryzowane przez Redakcję przed publikacją.

Bonnier Business (Polska) Sp.z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za informacje publikowane na Forum, szczególnie fałszywe lub nierzetelne, które mogą wprowadzać w błąd w zakresie decyzji inwestycyjnych w myśl artykułów 12 i 15 Rozporządzenia MAR (market abuse regulation). Złamanie zakazu manipulacji jest zagrożone odpowiedzialnością karną.

Zamieszczanie na Forum propozycji konkretnych decyzji inwestycyjnych w odniesieniu do instrumentu finansowego może stanowić rekomendację w rozumieniu przepisów Rozporządzenia MAR. Sporządzanie i rozpowszechnianie rekomendacji bez zachowania wymogów prawnych podlega odpowiedzialności administracyjnej.

Przypominamy, że Forum stanowi platformę wymiany opinii. Każda informacja wpływająca na decyzje inwestycyjne pozyskana przez Forum, powinna być w interesie inwestora, zweryfikowana w innym źródle.

[x]
BAHOLDING 0,78% 0,52 2023-03-24 17:00:00
Przejdź do strony za 5 Przejdź do strony »

Czy wiesz, że korzystasz z adblocka?
Reklamy nie są takie złe

To dzięki nim możemy udostępniać
Ci nasze treści.